Dozaj ve Dezenfeksiyon Sistemleri

Dezenfeksiyon sistemleri genel temizlik, su arıtma, sağlık ya da gıda gibi çeşitli sektörlerde önemli bir role sahiptir. Bu noktada zararlı mikroorganizmaların ortadan kaldırılması için dezenfeksiyon ve dozaj sistemleri tercih edilmektedir. Virüs, bakteri ve çeşitli mikroplardan arındırılması ile kokuların da ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Dozaj ve Dezenfeksiyon Sistemleri

Dezenfeksiyon Yöntemleri

Dezenfeksiyon işlemi için kullanılan çeşitli dezenfeksiyon yöntemleri bulunmaktadır. Söz konusu yöntemler genel olarak aşağıdaki gibidir.

Gaz Klor Sistemleri

Önemi bir dezenfeksiyon sistemi olarak bilinen gaz klor sistemleri suyun kullanıldığı her alanda kullanılabilen bir sistemdir. İçme sularının arıtılması sürecinde sık sık talep gören gaz klor sistemleri klor maddesinin doğrudan dezenfektan olarak kullanılması şeklinde açıklanabilir.

Dozaj ve Dezenfeksiyon Sistemleri

UV Dezenfeksiyon Sistemleri

Dezenfeksiyon sistemlerinden biri olan UV sisteminin kontrol süreci son derece hassas bir şekilde yapılır. Belirli dalga boyutuna sahip olan ultraviyole ışınların mikrop öldüren niteliği bulunmaktadır. Ancak söz konusu sistemlerin kurulumunun bir hayli zor olduğundan bahsedebiliriz.

Ozon Sistemleri

Ozon sistemleri de dezenfeksiyon için kullanılan sistemlerdir. Ozon çeşitli sistemlerde en çok tercih edilen kimyasallar arasında yer almaktadır. Ozon, uygulanacağı bölgeye göre ozon jeneratörleri ile tercih edilmektedir.

Dozaj ve Dezenfeksiyon Sistemleri

Dozaj Sistemleri

Dozajlama sistemleri genel olarak hammaddeye katkı ekleme işlemi olarak ifade edilir. Söz konusu ayar son derece hassas bir şekilde ölçümlenmelidir. Dozajlama işleminin kullanım nedenleri aşağıdaki gibidir.

  • Plastiğe estetiklik kazandırabilmek
  • Ürünleri sertleştirmek
  • Renklendirme çalışmaları yapmak
  • Dayanıklılığı artırmak
  • Esneklik vermek
  • Maliyetleri azaltmak

Siz de dozajlama ve dezenfeksiyon sistemleri ile ilgili hizmet almak isterseniz doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

Flowmech Telefon
Flowmech Mail
Flowmech Sosyal Medya