Kondens Kirlilik Sistemleri

Bir buhar tesisatlarının  verimli çalışabilmesi için kazan besi tankına gelen kondensin azami miktarda ve temiz olması gerekir. Buhar tesisatlarında bulunan herhangi bir ısıtma serpantininin veya plakanın delinmesi, ısıtılan akışkanın kondens suyuna karışmasına sebep olur. Kirlenen kondens ısıtma yüzeylerinde tortuların birikmesine korozyona ve daha da önemlisi kazan besi suyunu kirleterek kazan ömrünün azalmasına neden olacağı gibi, kazan kapasite veriminin de düşmesine neden olur. Bu sebeple geri kazanmak zorunda olduğumuz kondenste olabilecek kirlilik anında tespit edilmelidir.

Nasıl Çalışır?

Kondens tankı girişinde bulunacak bu sistem kondens suyunun elektrik iletkenliğini sürekli ölçer. İletkenlik ölçen probun ölçtüğü değer sistem kontrolünde iletilir. Kontrolör set edilmiş ayar değeri ile gelen iletkenlik değer bilgisini karşılaştırır. Ayar değerinin üzerine çıkıldığında, tahliye vanası açılarak kondens dışarıya alınır.Elektrik iletkenlik değeri ayar değeri ve altına düştüğünde tahliye vanası kapanır ve kondens tankı hattı açılır. Kondens tankına yollanır. Elektrik iletkenliği sıcaklığa göre değiştiğinden kondens suyunun her sıcaklıktaki iletkenliğinin doğru ölçülebilmesi için sistem de kullanılan iletkenlik ölçüm probu iletkenlikle birlikte sıcaklığı da ölçebiliyor olması gerekmektedir.

Kondens Kirlilik Sistemleri Neden Tercih Edilmeli?

Flowmech Mühendislik; proses yönetimi, projelendirme ve planlama konusunda üstün çözümler sağlarken mevcut sistemlerin verimliliği için de alternatifler sunar. Bu kapsamda kondens kirlilik sistemleri ile buhar tesisatının her noktasının kontrolü sağlanır. Siz de Flowmech Mühendislik güvencesiyle kirliliği önleyecek ya da kontrol altına alacak çözümlerle aşağıdaki avantajları yakalayabilirsiniz.

  • Sistem sürdürülebilir şekilde ve kusursuz çalışır,
  • Bakım ve onarım masrafları düşer,
  • Verimlilik en yükseğe ulaşır,
  • Kondens kirliliği kaynaklı sistem değişiklikleri ortadan kalkar.

Kondens Kirlilik Sistemleri

Flowmech Mühendislik olarak tüm bu süreçlerle alakalı destek olurken kaliteli bir yaklaşımla sizlere destek olmayı oldukça önemsiyoruz. Kondens kirlilik sistemleri için profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

Kondens Kirlilik Çözümlerimiz

Buhar tesisatı genel itibarıyla benzer özellikler sergilese de kullanılan ekipmanlar farklılık sergiler. Bu çerçevede sizlere çözüm üreten Flowmech Mühendislik olarak beklentilerinize cevap verecek yaklaşımlar sergiliyoruz.

Üstün mühendislik yaklaşımları ve ihtiyaçları genel itibarıyla karşılayan yaklaşımımızla alternatifler sağlıyoruz. Kondens kirliliği ve çok daha fazlası için bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 

Flowmech Telefon
Flowmech Mail
Flowmech Sosyal Medya