Tuzdan Klor Üretim Sistemleri

Tuzdan klor üretim sistemleri ya da jeneratörleri, gerekli klorun üretilmesi için büyük önem arz eden sistemlerdir. Bir tuz klor jeneratörünün çalışması tuza büyük ölçüde bağımlıdır.

Bu jeneratörlerde tuzlu su, klor gazı (Cl2), hidrojen gazı (h2) ve sodyum hidroksit (NaOH) oluşturmak için jeneratördeki elektrik akımından geçer. Çözünmüş tuz ve elektrolizin bir kombinasyonu kullanılarak sanitize edici maddeler oluşturulur. Tuz, suyu kir ve bakterilerden uzak tutmak için kullanılacak olan hipokloröz asit (HClO) ve sodyum hipoklorite dönüştürülür.

Tuzdan Klor Üretim Sistemleri

Tuz Klor Sistemlerinin Faydaları

Bir tuz üreticisinin en büyük faydası, kimyasal maliyet ve bakımda özellikle klorda azalma sağlamasıdır. Haftalık kontroller dışında pompa açıkken tuz sürekli olarak dağılır. Bu doğrultuda havuz iyi çalışır ve çok az müdahale ile dengede kalır. Ek olarak, klorlama seviyeleri, genellikle bir düğmeye tıklayarak EKG ayarlarınız aracılığıyla otomatik olarak yönetilebilir.

Bir havuzun tuz konsantrasyonu deniz suyundan çok daha az olduğu için bireylerin ağızlarında tuz tadı ve ayrıca çok az veya hiç klor kokusu kalmaz. Tuz havuzları genellikle cildinizde ve saçınızda daha yumuşaktır. Tuz ayrıca mayolarda ve havuz oyuncaklarında çok daha az aşınma ve yıpranmaya neden olarak su aksesuarlarının ömrünü uzatabilir.

Tuz Üreticisinin Parçaları

Tuz üreticisinin iki ana parçası vardır. Bunlar hücre ve kontrol panosu şeklindedir. Hücre, EKG’nin ilk kısmıdır ve tuzun klora dönüştüğü alandır. Su, rutenyum veya iridyum gibi doğal olarak oluşan metallerle özel olarak kaplanmış bıçakları içeren hücreden geçer. Bu metaller, kontrol panosu tarafından belirlenen bir yüke sahiptir ve elektroliz işlemi yoluyla hücre, tuzu klora dönüştürmek için gereken elektriği kullanır.

Kontrol panolarının birincil amacı hücreye elektrik sağlamaktır. Ayrıca hücreye gönderilen elektrik miktarını kontrol etmenizi sağlar ve bu da havuzdaki klor seviyesini otomatikleştirmeye yardımcı olur. Kontrol panosu, havuz klor seviyelerinizi yönetmek için kolay ve otomatik bir yaklaşım için tuz klorlama cihazını seçtiğiniz bir cihaza da bağlayabilir.

Sizde bahsedilen avantajlardan yararlanarak tuzdan klor üretimi sistemleri için bizimle iletişime geçerek kusursuz bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

 

Flowmech Telefon
Flowmech Mail
Flowmech Sosyal Medya