Mühendislik Hizmetleri

Flowmech olarak, endüstriyel tesisat ve sistem kurulumu aşamalarında, gerekli mühendislik hesaplamalarını ve hesaplamalar sonucunda ortaya çıkan proje tasarımlarını P&ID, Avan Projeler, Akış Diyagramları, 3D Solid modelleme gibi dökümanlar ile destekleyerek başarılı bir şekilde yürütmekteyiz. Bu çalışmalarımız sonucunda maksimum verimlilik ile en doğru uygulamaları ortaya çıkarmayı hedeflemekteyiz. İşin yapılacağı işletmelerdeki uygun alanlara göre hazırladığımız projeler ile uygulamaların daha kolay ve akıcı bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktayız. Proje bitiminde hazırladığımız As-Built projeler ile de işletmenin ileride yapacağı revizyon veya kapasite artışı durumlarında ilave edecekleri projelere de altyapı hazırlamış olmaktayız.

Hizmeti İncele

Endüstriyel Tesisat ve Taahüt Uygulamaları

Flowmech olarak Endüstriyel Tesisat ve Taahhüt Uygulamaları uygulamalarımızla iş ortaklarımızın beklentilerine cevap verecek kaliteli bir yaklaşım benimsemeyi hedefliyoruz. Bu çerçevede sunduğumuz çözümler, teknolojik gelişmelerden maksimum manada faydalanarak ortaya koymayı arzu ediyoruz. Kalite, güven ve ürünlerin artı değer yaratacak özelliklerde olmasını sağlarken faaliyet alanına uygun yaklaşımlarla kurulan sistemden en iyi performansı almayı taahhüt ediyoruz.

Hizmeti İncele

Skid (Paket) Sistemleri

Flowmech olarak öncü yaklaşımımızla Skid (Paket) Sistemleri ihtiyaçlarınıza cevap verirken kaliteden taviz vermeyen bir bakış açısı sergiliyoruz. İhtiyaçlarınızı doğru bir şekilde saptayarak kalite, güven, verimlilik ve sürdürülebilirlik ilkeleri üzerine inşa ettiğimiz anlayışımızla sizlere hizmet sunuyoruz. Üretim alanlarının beklentileri karşılayacak özelliklere bürünmesini sağlarken teknolojiyi maksimum seviyede kullanmayı ihmal etmiyoruz.

Hizmeti İncele

Isı Geri Kazanım Sistemleri

Flaş Buhar, basınç altındaki sıcak suyun basıncının düşürülmesinden dolayı ortaya çıkan enerjinin bir miktar suyu buharlaştırması sonucu elde edilir. Eğer geri kazanılmazsa büyük miktarda enerji kondens tankı havadanlığından çöpe atılmış olur. Flaş buharın kondensten ayrıştırılarak kullanılması demek aynı miktardaki buharın kazanda daha eksik üretilmesi, yani enerji tasarrufu demektir. Flash buhar sistemlerindeki en kritik konu enerjinin geri kazanılacağı flash buhar tankının hacim hesaplarının çok hassas bir şekilde yapılması ve hesaplamalar yapılırken sistem analizinin doğru çıkartılmasıdır. Eğer yapılan hesaplarda tank hacmi küçük veya büyük seçilirse tüm yatırımın tamamen boşa gitmesi söz konusudur.

Hizmeti İncele

Kazan Kontrol ve Otomasyon Sistemleri

Flowmech olarak Kazan Kontrol ve Otomasyon Sistemleri ile ilgili ihtiyaşlarınıza cevap verirken kalite ve sürdürülebilirlik odaklı çözümlerle sizlere destek oluyoruz. Yüksek standartlarda çözümlerle endüstriyel alanların verimli birer sahaya dönüşmesinde kurduğumuz sistemlerin büyük bir role sahip olduğunu ifade etmek gerekir. İhtiyaçlara cevap veren, kaliteyi ön planda tutan ve beklentileri maksimum manada karşılayan kusursuz çözümler için siz de Flowmech Mühendislik ayrıcalıklarına bir göz atmalısınız.

Hizmeti İncele

Dezenfeksiyon Sistemleri

Doğru dezenfeksiyon işlemleri için kimyasal dezenfeksiyon sistemlerimizi geniş bir yelpazede sunuyoruz.
• Selcoperm sistemlerimiz, dezenfeksiyonun devamlılığını sağlamak amacıyla yalnızca tuz, su ve elektrik kullanarak kurulum alanında hipoklorit üretir.
• Oxiperm sistemlerimiz klordioksit üretimi ve dozajıyla ilgili birçok ihtiyacı karşılarken,
• Vaccuperm sistemlerimiz klor gazı kullanarak dezenfeksiyon yapar.

Hizmeti İncele

Azot Yastıklama Sistemleri

Tanklarda depolanan sıvıların çeşitli nedenlerle havadaki oksijen ve su buharıyla temas etmesinin istenmediği durumlarda sıvının üzerindeki boşluk azotla doldurulur. Buna kısaca yastıklama denir.
Azot yastıklamada uygulanan tanklar atmosferik veya düşük basınçlı tanklardır; hem ürün kaybını ve azot tüketimini minimumda tutmak, hem de tankın aşırı yüksek veya düşük basınçtan zarar görmesini önlemek için azotun basıncı çok hassas bir şekilde kontrol edilmelidir.
Azot kaynağı olarak jeneratör, tüp, tank gibi seçenekler mevcut olup işletmenize en uygun çözümün projelendirilmesi gerekmektedir. Temel prensip tankın boşalması, dolması, soğuması vb nedenlerle değişen hacme göre azot battaniyesinin basıncını tank içerisinde hesaplanan değerde sabit tutmaktır.

Hizmeti İncele

Laboratuvar Gaz Sistemleri

Flowmech Mühendislik, Laboratuvar Gaz Sistemleri taleplerine kalite anlayışıyla yaklaşırken taleplere en doğru çözümü sunma ilkesi doğrultusunda hareket eder. Bu çerçevede önemli olan sistemin doğru, verimli ve zamanında tesis edilmesiyle birlikte kusursuz bir sonucun ortaya çıkarılmasıdır. Kalite odaklı bir yaklaşıma dayanan hizmetlerimizde amaç tamamen ideal olana ulaşmaktır.

Hizmeti İncele

Biyogaz Sistemleri

Biyogaz üretim tesislerinde substrat karışımı heterojendir ve kısmen agresiftir. Bu substrat karışımı organik maddelerden ve kumdan oluşmaktadır. Bu, bakterilerin üreme alanıdır ve substratın etkili bir şekilde karıştırılması, doğru biyolojik sürecin gerçekleşmesi için en önemli husustur. Grundfos Arnold olarak biyogaz karıştırıcıları için çözümler geliştirme konusunda otuz yılı aşkın bir süredir deneyime sahibiz ve en efektif karışımın en verimli olarak nasıl s

Hizmeti İncele

Su Şartlandırma Sistemleri

Su, insan yaşamının vazgeçilmezi olduğu kadar üretim süreçlerinin de olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Flowmech Mühendislik olarak Su Şartlandırma Sistemleri kapsamında sunduğumuz çözümler doğrultusunda ihtiyaçlara cevap verecek yaklaşımlarla hareket etmeyi önemsiyoruz. Kaliteli, sürdürülebilir ve bütçenin verimli kullanımını destekleyen anlayışla çözüm sağlıyoruz.

Hizmeti İncele
/

Hizmetlerimiz

Atık Isı Geri Kazanım Sistemleri

Atık ısı geri kazanım sistemleri konusunda başarılı mühendislik çözümleriyle fark yaratan Flowmech Mühendislik ile iş birliği yapabilirsiniz. Enerji…

Tümünü Oku

Basınçlı Hava Sistemleri

Üretim sektörünün vazgeçilmezlerinden olan basınçlı hava sistemleri, elektrik kullanımının mümkün olmadığı alanlarda tercih edilen alternatiflerden bir tanesidir. Üretimin…

Tümünü Oku

Biyogaz Blowerları

Pozitif deplasmanlı döner blower prensibine dayanan biyogaz blowerları, biyogazın pompalanması ve taşınması için özel olarak geliştirilmiştir. Bu biyogaz…

Tümünü Oku

Boru İzolasyon Uygulamaları

Boru izolasyon uygulamaları, verimliliği zirveye çıkarmak adına tercih edilen en önemli çözümlerden bir tanesi olarak kabul edilir. Flowmech…

Tümünü Oku

Chiller Soğutma Sistemleri

Üretim işlemlerinde kullanım için optimize edilmiş bir soğutma sistemi, hassas sıcaklık kontrolü ve ekonomik açıdan uygulanabilir bir sistem…

Tümünü Oku

Marka Partnerliklerimiz

Grundfos Ürünlerimiz

Pompetravaini Ürünlerimiz

Affetti Ürünlerimiz

Atlas Copco Ürünlerimiz

Blacoh Ürünlerimiz

FPZ Ürünlerimiz

GEA Ürünlerimiz

GRACO Ürünlerimiz

    Flowmech Telefon
    Flowmech Mail
    Flowmech Sosyal Medya